Lokalita

Púchov je menšie mesto, ktoré leží v severozápadnej časti Slovenska. Nachádza sa na križovatke ciest väčších miest ako je Žilina a Trenčín. Púchov je rozhodne ideálne miesto na bývanie, pokiaľ chcete mať pokoj od veľkomiest, ale zároveň sa k nim mať jednoduchý prístup. Toto mesto je plné zaujímavostí z oblasti kultúry, histórie a je obklopené prírodnými krásami, ktoré obdivujú nielen miestni, ale aj turisti.

Púchov má bohatú históriu, ktorá siaha až do obdobia Keltov. Prvá písomná zmienka o Púchove sa datuje do roku 1332 v listine uhorského kráľa Karola Róberta. V tej dobe bol Púchov dôležitým obchodným centrom. V priebehu storočí sa toto mesto stalo významným strediskom baníctva, hutníctva a ťažili sa tu aj rôzne kovy. Dnes je Púchov moderné mesto, pričom si zachoval aj svoju históriu a kultúru. Tá je v súčasnej dobe prezentovaná v rôznych galériách a múzeách v meste.

Vieska-Bezdedov je obľúbeným miestom pre ľudí, ktorí si chcú užiť kľudné prostredie a zároveň mať blízko k mestskej zástavbe. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi, ktoré majú radi prírodu a vonkajšie aktivity.

V tejto časti mesta sa nachádza niekoľko prírodných parkov, ktoré ponúkajú krásne výhľady na okolitú krajinu. Medzi najobľúbenejšie patrí prírodný park Súľovské skaly, ktorý je vzdialený iba pár kilometrov od Viesky-Bezdedova. Tento park je známy svojimi impozantnými vápencovými útvarmi a skalnými vežami.

Okrem toho sa v Vieske-Bezdedove nachádza aj niekoľko historických pamiatok, ktoré svedčia o bohatej histórii tohto miesta. Medzi najvýznamnejšie patrí kostol sv. Jakuba Staršieho, ktorý bol postavený v 13. storočí.Vieska-Bezdedov ponúka aj množstvo možností pre športové aktivity, ako napríklad cyklistiku, turistiku alebo bežecké trasy. Okolie je bohaté na rôzne trasy pre každého, či už je to pre náročnejších športovcov alebo pre tých, ktorí hľadajú len miernu aktivitu.

Niekoľko kilometrov od Púchova sa rozprestiera hrad Lednica, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Bol postavený už v 13. storočí a dodnes je zachovalý vo výbornom stave. Na hradnej skale je vidieť aj zvyšky starovekého pohrebiska a osídlenia. Tie sú datované až do 7. storočia. Hrad Lednica je ľahko dostupný pre všetkých. Ak ho budete chcieť navštíviť, určite si nenechajte ujsť kultúrne podujatia, ktoré sa na hrade konajú každoročne. Ide napríklad o tradičné slávnosti, prípadne historické festivaly. Tie lákajú návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia a okolitých krajín.

Máte radi turistiku? V tom prípade je mesto Púchov a mestská časť Vieska – Bezdedov to pravé riešenie pre vás! Nájdete tu totiž množstvo zaujímavých turistických chodníkov. Tie ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a krajiny. Najpopulárnejší je chodník v rokline Bezdedovského potoka. Nájdete tam krásne vodopády a zaujímavé skalné útvary.

Priamo v Púchove sa nachádza trojhviezdičkový Aqua Sport Hotel, kde si môžete prísť oddýchnuť spolu s celou rodinkou. Tento wellness hotel sa nachádza neďaleko centra mesta Púchov, čo je veľkým benefitom, pretože za ním nebudete musieť ďaleko cestovať. Svojim návštevníkom ponúka moderné a vkusné ubytovanie. Rozhodne si zamilujete priestranné izby a apartmány, ktoré majú panoramatický výhľad na okolie. V tomto jedinečnom hoteli si neoddýchnete len vy, ale aj vaše deti. Tie sa môžu zabaviť v bazénoch, ktoré hotel Aqua Sport Hotel ponúka. Okrem iného, nájdete tu aj priestor na šport. Môžete si zahrať napríklad stolný tenis, badminton alebo bowling.